Drevené okná a dvere - eurookná a dvere

Drevené eurookná alebo plastové, či hliníkové?
Informácie, diskusia, porovnania, typy a triky, typové rozdelenie

softline
Drevené vchodové a interiérové dvere

Eurookná,  sú charakteristické svojimi mäkkými tvarmi, ide o tzv. SOFT-LINE R6 Euro 68 a Euro V-78 profily. Okná týchto profilov sa vyznačujú jednak modernými líniami, ale aj svojimi dobrými vlastnostami, kde zaoblené prevedenie vonkajších profilov, spolu s hliníkovou okapovou lištou zaručuje dokonalý odtok daždovej vody, co v nemalej miere predlžuje životnost dreveného okna.

 

Štandardným prvkom drevených eurookien je, okrem základného aj prídavný tesniaci profil po celom obvode okna, cím sa zvyšujú lepšie teploizolacné ako aj zvukovo-izolačné vlastnosti. Pre povrchovú úpravu eurookien sa používajú ekologicky nezávadné, vodou rieditelné glazúry nemeckej znacky.

DVERE Z EUROHRANOLOV

Drevené okná aj euro interiérové dvere je možné robiť na mieru. Všetky interiérové dvere sú v ponuke aj s obložkovými zárubňami v rôznych prevedeniach. V ponuke sú ďalej rôzne posúvacie mechanizmy pre interiérové dvere.

Exteriérové dvere

Vchodové dvere by mali byť vizitkou každého domu a do značnej miery ovplyvňujú jeho celkový vzhľad. Pri výrobe exteriérových dverí sa používa lepený hranol, ktorý zabraňuje deformácii výrobku, výplň dverí je vyrobená z masívneho dreva a sendvičových PUR výplní. Drevené dvere sú štandardne osadené tromi závesmi a zámkom s vložkou uzamykajúce dvere v štyroch bodoch.

Drevené EURO okná z profilu Softline

Kvalitné drevené okná sa vyrábajú na mieru. Hlavným sortimentom sú drevené euro okná, drevené okná, balkónové dvere a drevené okenice. Tieto drevené okná a ich konštrukcie majú vynikajúcu tepelnú a zvukovú izoláciu, zabraňujú úniku tepla počas vykurovania a tiež prehrievaniu interiéru cez letnú sezónu. 

Eurookná vyrobené z eurohranolov Softline, majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, veľmi dobré pevnostné vlastnosti, vyvážený nadčasový dizajn a predĺženú životnosť povrchovej úpravy. Eurookná majú 3 druhy zvukových tesnení, a aj tesnenie pod skolištou, ktorá je stabilne zapustená. Euro okno má vnútorné strany zaoblené, zvyšné plochy sú softové. Okná majú prerušený tepelný most, veľkoobjemovú odkvapovú lištu, tvarovú krídlovú AL lištu a odvetrávací kanál.

Drevo má najnižší súčiniteľ dĺžkovej rozťažnosti zo všetkých materiálov, ktoré sa používajú na výrobu okien a dverí. Žiadny iný materiál nedokazuje svoju kvalitu a životnosť presvedčivejším spôsobom ako drevo.