Drevené okná a dvere - eurookná a dvere

Drevené eurookná alebo plastové, či hliníkové?
Informácie, diskusia, porovnania, typy a triky, typové rozdelenie

drevené okná
Eurookná a kastlové okná | RC Design - video

Kvalitné drevené eurookná sú pevné, šetria vaše náklady a určite sú exkluzívnejšie ako lacné plastové okná.

Drevo je prírodný materiál, a dodá Vášmu bývaniu extra pôžitok.

Okrem toho drevené okná sú bezpečnejšie a odolnejšie proti vlámaniu.

Pozrite si video ukážku firmy RC Design - výrobcu vysoko kvalitných drevených a kastlových okien.

Drevené eurookná Košice

V košiciach sme našli tieto firmy, ktoré sa zaoberajú výrobou a montážou drevených eurookien:

Drevsting, s.r.o. - výroba eurookien

Drevené eurookná sú okná, ktoré majú lepšie tepelno - izolačné vlastnosti, netvoria tepelné mosty, sú zdravé a ekologické pre celé generácie, jednoducho sú príjemné. Patria k najvýznamnejším prvkom každej stavby a preto sa na ich výrobu kladú vysoké nároky.
Pre okná je drevo stále jedným z najlepších materiálov, ktorého vlastnosti v kombinácii s novými konštrukciami garantuje vynikajúce mechanicko- fyzikálne vlastnosti.
Vyrábané tipy: 1-krídlové, 2-krídlové, 3 a viac krídlové, pevné, otváravé, sklopné, otváravo-sklopné, posuvné a atypické tvary.

 

EUROLUX, s.r.o.

    Spoločnosť Eurolux bola založená v roku 1997, so špecializáciou na výrobu výplní stavebných otvorov (okná, dvere...). Vo vlastnom výrobno-prevádzkovom areály o rozlohe 1 hektár sa nachádzajú 3 haly s rozlohou 300, 250 a 190 m2. Vlastníme linku strojov a zariadení na výrobu drevených eurookien, samostatnú dielňu na výrobu atypických výrobkov, samostatnú striekareň a montážnu halu.

 

Eurookná a dvere - KUNAJ

Vyrába:

- eurookná
- drevohliníkové okná
- interiérové dvere
- vchodové drevené dvere
- protipožiarne dvere

S výrobkami od spoločnosti Stolárstvo u Kunaja s.r.o. - Drevené eurookná a dvere - Kunaj - sa môžete stretnúť v celej Slovenskej republike. Vyrábame  kvalitné a cenovo dostupné eurookná a dvere . Sme tretia generácia stolárov v našej rodine a od roku 2002 sa zaoberáme hlavne výrobou a montážou eurookien a dverí.

Eurookná Bratislava

Eurookná vo väčších mestách akým je aj Bratislava, znamenajú vyššiu kvalitu, vyššiu pozíciu, až až luxus.

Nie každý si môže dovoliť namontovať kvalitné drevené tzv. eurookná na svoj byt alebo dom.

Ak hľadáte firmy, ktoré vynikajú kvalitou dodaných eurookien a kvalitou montážnych prác, ponúkame nasledovné firmy:

Eurookná CEDERA v Bratislave píšu o sebe:

Hľadáte eurookná v Bratislave? Ste na správnom mieste. Naša firma je tým správnym riešením pre vaše potreby. Vyžiadajte si cenovú kalkuláciu od firmy Cedera.

Kontakt

Obchodné kancelárie - BRATISLAVA

  • Obchodné centrum - OPERATIVA
  • Rezedová 5
  • 821 05 Bratislava

 

Ďaľšou firmou je firma DREVAR

O sebe tvrdia:

Eurookná Bratislava - Eurookná BA

Kvalitné eurookná a dvere – v harmónii s prírodou

Kvalitné eurookná a dvere Firma Drevar vyrába eurookná pre Vás už viac ako 16 rokov.

 Okrem tradičných výnimočných vlastností, ktoré očakáva každý majiteľ od kvalitných okien (izolácia, svetlo, teplo, vetranie, jednoduchá údržba) dokážu správne volené eurookná pozdvihnúť architektonický vzhľad domu. Z eurookna máte príjemný pocit, keďže ide výlučne o prírodný materiál.

 

Alepo pozrite si firmu: MINTAL

Drevené okno EURO svojou premyslenou konštrukciou, bezpečnou technikou a dokonalou estetikou dotvára predstavu okna podľa vášho želania vo všetkých detailoch. EURO splní vaše priania s možnosťami individuálneho
prispôsobenia, od veľkosti, cez design, až po mnohorakú možnosť farebného dokončenia a výberu rastru vo vnútri okien.

Porovnajte plastové okná a drevené eurookná

Kvalita eurookien sa ukazuje v detaile. 

Okná z dreva alebo plastu?

Spolu s plastovými profilmi patria drevené okná k najpoužívanejším pri výstavbe alebo rekonštrukcii nielen u nás. Reprezentujú tradičný materiál, ktorí používajú stavebníci už storočia, preto je jeho opodstatnenie aj v súčasnosti logické. Pôvodné technológie prechádzali zákonitým vývojom, reagovali na stále sa zvyšujúce technické nároky a súčasným vyústením najmodernejších technologických postupov je drevený okenný profil, ktorý je širokej verejnosti známy pod názvom eurookno. Ako už napovedá označenie, je to systém spĺňajúci štandardy v krajinách západnej Európy, a to aj úžitkové a technické, aj estetické. A s prihliadnutím na kvalitu produktu je dnes aj jeho cena na trhu adekvátna.

Prednosti a výhody drevených okien

1) Drevo je ekologický materiál -  Za súčasných výrobných podmienok majú drevené okná najvýhodnejší ekoprofil.    

2) Drevo je materiál s ľahkou údržbou - Nie je potreba okná pravidelne natierať. Nový náter drevených eurookien by sa mal prevádzať podľa poveternostných vplyvov len s tým účelom, aby bol zachovaný ich stály a dobrý vzhľad. 
Oproti tomu plastové okná na seba viažu (vďaka svojim elektrostatickým vlastnostiam) nečistoty z ovzduší v takej miere, že sa na rozdiel od drevených okien pomocou dažďa vôbec sami neočistia a musia sa nákladne umývať.    

3) Drevo je veľmi dobrý tepelný izolačný materiál -  Najväčší vplyv na tepelnú izoláciu majú transmisná tepelná a vetracia tepelná potreba. Hodnota transmisnej tepelnej potreby je vyjadrená K - hodnotou. Obsiahle merania preukázali, že K - hodnota dreva ihličnanov je 1,6 W/m2K. U jedno a viackomorových plastových profilov bola nameraná K - hodnota a to v náväznosti na typ komory v rozmedzí 1,6 – 2,3 W/m2K. Tieto dobré tepelno - izolačné hodnoty dreva zamedzujú i vyžarovaniu chladu okenných rámov a tým i vzniku orosenia.    

4) Ochrana pred hlukom  - Kto sa dnes v oblasti okennej techniky zaoberá dôležitým problémom ochrany pred hlukom ,ten veľmi rýchle zistí, že profily z dreva ihličnatých stromov tlmia hluk o mnoho lepšie než profily plastové. S použitím špeciálnych skiel je možné dosiahnuť i zvukovú izoláciu s hodnotami vyššími než 52 dB.    

5) Drevo pri požiarnej ochrane -  Pri plne rozvinutom požiari sa chová drevo so svojimi vlastnosťami ekologickej suroviny veľmi priaznivo. Vďaka svojej veľmi nízkej tepelnej vodivosti (u dreva z ihličnanov 0,15 W/m2K) prebieha tepelná vodivosť v dreve 400x pomalšie ako v prípade kovu a zhruba 1400x pomalšie než u hliníku.    

6) Opravy -  Po mnohých rokoch denného používania sa prirodzene objavujú chyby, ktoré byť odstránené. Opravy sa u drevených oknách prevádzajú bezproblémovo. Kovanie, ktoré bolo vďaka neodbornému zachádzaniu vytrhnuté, je možno bez veľkých nákladov opäť upevniť. Opravy je možné prevádzať vlastnou pomocou, jak je to pri drevených oknách bežné.

7) Tepelná rozťažnosť  -  Pri termickom zaťažení  zostává forma drevených okien stabilná. Okenný rám sa v lete pri slnečnom žiarení ohrieva až na 80?C. Pritom dochádza k rozťahovaniu rámového materiálu, čo môže spôsobiť i netesnosť okien. Drevo má medzi okennými stavebnými materiály najnižší koeficient tepelné rozťažnosti.  

Informácie sme čerpali zo stránky: www.dv-interier.sk
 

Drevené vchodové a interiérové dvere

Eurookná,  sú charakteristické svojimi mäkkými tvarmi, ide o tzv. SOFT-LINE R6 Euro 68 a Euro V-78 profily. Okná týchto profilov sa vyznačujú jednak modernými líniami, ale aj svojimi dobrými vlastnostami, kde zaoblené prevedenie vonkajších profilov, spolu s hliníkovou okapovou lištou zaručuje dokonalý odtok daždovej vody, co v nemalej miere predlžuje životnost dreveného okna.

 

Štandardným prvkom drevených eurookien je, okrem základného aj prídavný tesniaci profil po celom obvode okna, cím sa zvyšujú lepšie teploizolacné ako aj zvukovo-izolačné vlastnosti. Pre povrchovú úpravu eurookien sa používajú ekologicky nezávadné, vodou rieditelné glazúry nemeckej znacky.

DVERE Z EUROHRANOLOV

Drevené okná aj euro interiérové dvere je možné robiť na mieru. Všetky interiérové dvere sú v ponuke aj s obložkovými zárubňami v rôznych prevedeniach. V ponuke sú ďalej rôzne posúvacie mechanizmy pre interiérové dvere.

Exteriérové dvere

Vchodové dvere by mali byť vizitkou každého domu a do značnej miery ovplyvňujú jeho celkový vzhľad. Pri výrobe exteriérových dverí sa používa lepený hranol, ktorý zabraňuje deformácii výrobku, výplň dverí je vyrobená z masívneho dreva a sendvičových PUR výplní. Drevené dvere sú štandardne osadené tromi závesmi a zámkom s vložkou uzamykajúce dvere v štyroch bodoch.